Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

V niedziela Wielkiego Postu r. B

18 marca 2018r.

 1. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. W związku z chorobą ks. Wojciecha Bartoszka przewodnikiem na drodze rekolekcyjnej będzie jego brat ks. Antoni Bartoszek.
 2. Dziś o 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. W czwartek swoje kolejne urodziny obchodzić będzie ks. Tomasz Tesarczyk. Msza św. w int. ks. Solenizanta w czwartek o 18.00. Zapraszamy do modlitwy w Jego intencji.
 4. W piątek zapraszamy na tradycyjną już Drogę Krzyżową ulicami naszych parafii. Wieczorna Msza św. będzie w piątek wyjątkowo o 17.00. po niej Droga Krzyżowa, przejdziemy ulicami: Zdziebkowskiej, Katowicką, Jankowskiego, Różyckiego, Szpitalną, Główną, Kokota, Cynkową. Zakończenie w kościele Ducha Św. na Czarnym Lesie. Kancelaria parafialna w piątek popołudniu będzie czynna do 16.45.
 5. W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłosić do czwartku.
 6. Z tyłu znajdują się karty pracy dla mężów i żon na kolejny tydzień.
 7. Dziś przed Mszami św. Rycerze Kolumba przeprowadzają zbiórkę żywności. Pragniemy z tych darów wesprzeć przed świętami rodziny potrzebujące. Za wszystkie dary serdeczne Bóg zapłać.
 8. Młodzież przeprowadza przed kościołem zbiórkę, która będzie naszą parafialną jałmużną wielkopostną. Pragniemy przeznaczyć ją na pomoc w zorganizowaniu wyjazdu młodych z naszej parafii na kolejne ŚDM. Jako wyraz wdzięczności będą rozprowadzać broszurkę „Przewodnik po Wielkim Tygodniu”.
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. natomiast uroczyste podczas Mszy św. o 11.00. Rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym o 10.45.
 10. W przyszłą niedzielę w domu parafialnym będzie można zostawić przygotowaną paczkę dla dzieci. Prosimy, by był na niej zaznaczony numer baranka, który został wybrany.
 11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnym, Gość Niedzielny pisze o tym m.in., Wielki Post z o. Pio – kolejna odsłona wielkopostnego cyklu; oraz o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka. Są także inne czasopisma, ich lektura może także przyczynić się do naszego wzrostu duchowego.
 12. Bóg zapłać za złożone dziś w czasie Mszy św. ofiary na potrzeby diecezji, także za ofiary w kopertach. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
 13. Niech niedziela upływa w radości, a nowy tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo.

Logowanie / Rejestracja

Można użyć uwierzytelniania Gmail