Ogłoszenia Duszpasterskie

VI niedziela wielkanocna

21 maja 2017r.

 1. Dziś niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. Dzisiaj dzieci wczesnokomunijne wraz z rodzicami składają w darze figurę św. Rity z Cascii – patronki spraw trudnych. Jutro w poniedziałek 22 maja - w dniu liturgicznego wspomnienia Świętej podczas Mszy św. wieczornej nastąpi poświecenie figury, która na stałe zostanie umieszczona w tyle kościoła obok obrazu MB Częstochowskiej. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Rity.  Modlitwy wydrukowane na kartkach i obrazki z wizerunkiem świętej, będzie można zabrać ze sobą. Przy figurze znajdować się będzie także modlitewnik stały, z którego można korzystać tu w kościele.
 2. Wieczorem o 18.00 w kaplicy św. Wawrzyńca okazja do Namiotu Spotkania.
 3. Nabożeństwa majowe: w poniedziałek o 18.45, od wtorku do soboty o 17.30 i w niedzielę o 16.30.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. Nabożeństwa majowe w te dni rozpoczniemy przy krzyżu misyjnym.
 5. Wszystkie mamy naszej Parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w czwartek o 18.00.
 6. W piątek o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i następnie okazja do spowiedzi do 16.00.
 7. Młodzież skupiona w grupie ŚDM zaprasza w sobotę o 19.00 do kina „Panama” w Domu Parafialnym. Tym, razem zobaczyć będzie można film przez nich zrobiony o ŚDM w Krakowie: przygotowania, dni w diecezji i uczestnictwo w wydarzenia krakowskich, czyli przeżyjmy to jeszcze raz. Zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę tradycyjna pielgrzymka świata męskiego naszej diecezji do Piekar. Piesi pielgrzymi wyruszą z kościoła o 5.30.
 9. Z 3 - 4 czerwca młodzież z całej Polski po raz kolejny spotka się na polach Lednickich. Szczegóły wyjazdu: wyjazd: z piątku na sobota 2/3 czerwca, o godz.0.00, Ruda Śl. Wirek (parking parafialny), powrót: niedziela 4 czerwca, ok. godz. 9:00 Zgłoszenia: do 26 maja (imię, nazwisko, adres, PESEL) w zakrystii. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę oraz odbieramy zgody, które uzupełniają rodzice.
 10. Spotkanie PRD odbędzie się 12 czerwca br.
 11. Rycerze Kolumba 18 czerwca organizują kolejny Charytatywny Festyn Parafialny. W jego programie także Turniej Piłkarski, a także turniej tenisa stołowego. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w nim: co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga oraz o matkach wielkich Polaków. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym: magnes na dobre wiadomości dziecka dla mamy oraz Marek Kamiński, podróżnik opowiada o swoich podróżach do Boga.
 13. W okresie wakacyjnym, od 25 czerwca Msze św. w niedzielę będą sprawowane o: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 i 20.00. Chrzty i roczki w lipcu i sierpniu będą na Mszy św. o 17.00.
 14. Najbliższe Nauki Przedślubne wyjątkowo odbędą się w pierwszym tygodniu czerwca (02-03 czerwca).
 15. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii, także za ofiary składane w kopertach. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
 16. Niech świąteczny dzień upływa w pokoju i radości.

Logowanie / Rejestracja

Można użyć uwierzytelniania Gmail