Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

II niedziela zwykła r. B

14 stycznia 2018r.

 1. Owocem Roku Miłosierdzia u Rycerzy Kolumba jest peregrynacja relikwii św. br. Alberta i jego obrazu „Ecce homo”. Goszczą one także w Radzie Rycerzy przy naszej Parafii do soboty 20 stycznia. W ciągu tygodnia po Mszach św. będziemy odmawiać modlitwę do św. br. Alberta i będzie możliwość uczczenia relikwii. Czynem miłosierdzia przy okazji tej peregrynacji jest zbiórka pościeli i śpiworów przeznaczanych dla schronisk prowadzonych przez zgromadzenia założone przez św. br. Alberta. Nasi Rycerze przeprowadzą taką zbiórkę w przyszłą niedzielę przed Mszami św. i przekażą ss. Albertynkom w Krakowie.
 2. Wspólnota dorosłych spotyka się w środę o 18.45. Zapraszamy.
 3. W czwartek rozpoczyna się kolejny tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Koncert kolęd w wykonaniu Męskiego Chóru Prawosławnego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka odbędzie się w kościele ewangelickim w Wirku w piątek, 19 stycznia o godz. 17.00. W programie kolędy chrześcijańskiego wschodu i zachodu oraz muzyka cerkiewna.
 5. Nabożeństwo ekumeniczne w tym roku w naszej świątyni parafialnej w przyszłą niedzielę o 16.00. Zapraszamy.
 6. Po świątecznej przerwie wznawia działalność kawiarenka. W niedzielę po Mszach św.: 7.00, 9.00, 11.00 i po nieszporach. W tygodniu we wtorki i czwartki po Mszach św.
 7. 27 stycznia 2018 tj. sobota organizujemy w naszej parafii "Drugie Wireckie kolędowanie młodych". Do udziału zapraszamy dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kolędowanie rozpoczniemy o godz.19.00. Zapisy w zakrystii. Dzień później zapraszamy o 18.00 na Bożonarodzeniowy koncert zespołu "Albo i nie".
 8. W kawiarence można się zapisać na bezalkoholową zabawę, która odbędzie się 10 lutego w Domu Parafialnym.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym m.in.: o Stanisławie Kostce, co sprawiło, że w tym młodym człowieku dostrzeżono wielkość; oraz o pielgrzymce Franciszka do Chile i Peru.
 10. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje.
 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby diecezji, także za składane w kopertach, w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.

Logowanie / Rejestracja

Można użyć uwierzytelniania Gmail