Księża w naszej Parafii

 IMG-20160903-00184

Ks. Adam Luchowski Urodziłem się w Jastrzębiu Zdroju. po ukończeniu Szkoły Podstawowej, kontynuowałem naukę w Zespole Szkół Budowlanych w Wodzisławiu Śląskim,w Szkole Zawodowej. po zdobyciu zawodu elektromontera, podjąłem naukę w Technikum Górniczym w Jastrzębiu Zdroju. Po maturze wstąpiłem do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Po ukończeniu odbyłem staż diakonacki w parafii pw. św. Klemensa w Miedźnej. Po święceniach 11 V 1996 r. przez 3 miesiące posługiwałem w Sanktuarium u Matki Boskiej Uśmiechniętej w Pszowie. Następnie podjąłem posługę w parafiach Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku, Św. Marcina w Ćwiklicach, Św.  Wojciecha w Radzionkowie, Św. Jacka w Radoszowach, Św. Barbary w Katowicach Giszowcu, Matki Boskiej Częstochowskiej w Wodzisławiu Śląskim Wilchwach. W naszej parafii będę opiekował się Dziećmi Maryi, Apostolstwem Dobrej Śmierci, Katechezą Dorosłych, Kręgiem Biblijnym Franciszkańskim Zakonem Świeckich i ogólnie Dziećmi.

Jako Motto w dniu Święceń przyjąłem Słowa " Nie bój się, wierz tylko... " z 5 rozdziału Ewangelii wg św. Marka. Staram się spotykać Pana Boga  drugim człowieku i w pięknie gór, zwłaszcza Tatr.

ka. Tomek  Nazywam się Tomasz Tesarczyk. Od trzech lat jestem księdzem. Urodziłem się 22.03.1988 w Wodzisławiu Śl.Moją poprzednią parafią była parafia św. Michchała Archanioła w Michałkowicach. Moje hobby to sport, szczególnie piłka nożna. Lubię słuchać muzyki, czytać poezję i spotykać się z ludźmi. Mam nadzieję, że moja posługa na Wirku będzie czasem błogosławonym, zarówno dla mnie jak i parafian.
  Ks. Rafał Korbel

Logowanie / Rejestracja

Można użyć uwierzytelniania Gmail