Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

I niedziela Wielkiego Postu r. B

18 luty 2018r.

 1. Dziś rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo, ma ono charakter wynagradzający za grzechy. Wystawienie dziś od 14.00 do Gorzkich Żali. Jutro i we wtorek po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej. Plan adoracji na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. W czasie 40 godzinnego nabożeństwa nie będzie adoracji w kaplicy św. Wawrzyńca.
 2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do ŚDM dziś o 18.00.
 3. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 16.15. Kazania pasyjne głosi ks. Adam Kuchta.
 4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 16.30.
 5. Katecheza Dorosłych w poniedziałek o 18.45. Zapraszamy.
 6. We wtorek o 18.45 I katecheza wtorkowa w ramach katechez WIELKI POST – ĘP. Poprowadzi ją s. Anna Bałchan ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Zapraszamy.
 7. W czwartek o 18.45 zapraszamy na Namiot Spotkania do kaplicy NS.
 8. Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 (nie będzie Drogi Krzyżowej rano ze względu na rekolekcje ZS nr 5). Zalecki za zmarłych polecanych modlitwą podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o 18.45, a dzieci w sobotę o 9.00.
 9. Tegoroczne rekolekcje parafialne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.
 10. Jeśli chcesz zrobić dobry uczynek w czasie Wielkiego postu, możesz wziąć udział w  parafialnej akcji Baranek i ofiarować potrzebującym dzieciom paczkę, na święta Wielkanocne. Na pastwisku (wnęka w kościele po prawej stronie) rozmieszczone są baranki. Każdy z nich ma wypisane z tyłu imię dziecka, które można wspomóc przez zrobienie paczki wielkanocnej. Koszt paczki to minimum 50 zł. Paczkę może przygotować jedna lub więcej rodzin. Przynosimy je 25 marca do domu katechetycznego. Więcej informacji u księży i na plakatach z tyłu kościoła.
 11. Zachęcamy także małżonków do podjęcia wielkopostnej pracy nad sobą. Z tyłu kościoła ustawiony jest baner pod którym znajdują się karty pracy dla mężów i żon. Karty będą pojawiać się w każdą niedzielę wielkiego postu. Zachęcamy, aby zabrać do domu kartkę, która być może pomoże w lepszym przeżyciu Wielkiego Postu w rodzinie.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnym, Gość Niedzielny pisze o tym m.in., Wielki Post z o. Pio – pierwsza odsłona wielkopostnego cyklu; o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej; o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego. Jest nowy numer MGN, a w nim obrazek ze św. o. Pio; oraz jak zrobić grę planszową. Są także inne czasopisma, ich lektura może także przyczynić się do naszego wzrostu duchowego.
 13. Bóg zapłać za złożone dziś w czasie Mszy św. ofiary na potrzeby parafii, także za ofiary w kopertach. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, przed kościołami zbiórka na fundusz misyjny „Ad gentes”.
 14. Niech niedziela upływa w radości, a nowy tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Logowanie / Rejestracja

Można użyć uwierzytelniania Gmail